Każdy, kto posiada w mieszkaniu zwierzaka, musi mieć także dla nich weterynarza

Zwierzęta bywają dla ludzi zwykle członkami rodziny — wobec tego troszczymy się o nich w czasie choroby.
Każdy zwierzak domowy musi chociaż raz w życiu mieć umówioną wizytę u weterynarza.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzi on ogólnie zdrowie naszego zwierzaka oraz założy mu książeczkę zdrowia. W niej powinien zaznaczać wSzelkie kolejne wizyty oraz Szczepienia. Rzecz jasna różna jest procedura z różnymi gatunkami. Z jaszczurkami przykładowo rzadko kiedy właściciel wybiera się do kliniki weterynaryjnej. Z kotami już częściej, a najczęściej weterynarz bada pewnie psiaki. Czworonogi zazwyczaj się chipuje, żeby ich numer widniał w spisie. To samo dotyczy kotków. Je także często poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który przeprowadza się dla obopólnej korzyści. Właściciele nie będą musieli przeżywać męki, kiedy kot zaczyna szaleć podczas rui, a sam kot (szczególnie kotka) z pewnością nie będzie miał problemów zdrowotnych. Przy wybieraniu weterynarza musimy kierować się radami najbliższych lub opiniami w internecie. Dobrze byłoby znaleźć takiego weterynarza, który pracuje w dobrze wyposażonej klinice. Muszą znajdować się tam aparaty przykładowo do robienia USG i zdjęć rentgenowskich. Wówczas w nagłych przypadkach będzie można od razu stwierdzić, jakie są obrażenia.

Co istotne, musimy również zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt.

Pragniemy Cię zaprosić do tak samo fajnych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę karma dla alergika i oglądaj to, na co masz chęć.

Musi być cierpliwy i umieć sobie zjednywać ich zaufanie. Osoby nerwowe czy nadpobudliwe nie są chyba dobrymi specjalistami w takiej dziedzinie.