Każdy kociak zasługuje na to, żeby karmić go najlepszej jakości jedzeniem

Okres, gdy zwierzęta podkarmiało się resztkami z obiadu, na szczęście pomału odchodzą do lamusa.
Teraz większość posiadaczy kotów lub psów kupuje specjalne karmy dla swych przyjaciół.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotkami jest o tyle ciężej, że mogą być one naprawdę wybredne. W momencie, gdy w domu pojawi się kot, powinniśmy zastanowić się, czy chcemy go karmić jedynie suchą karmą czy nie. Można na przykład na zmianę dawać mu różne typy pokarmu, by się nie znudził. Koty zazwyczaj wolą mokre karmy. I nie powinniśmy się temu dziwić, gdyż nawet dla nas pachną one dosyć apetycznie. Jeśli chcemy, żeby nasz kot był zdrowy i miał lśniącą sierść, to omijajmy szerokim łukiem karmy, na których widnieje informacja, że w ich składzie jest jedynie kilka procent mięsa. To jakaś pomyłka! Kocia karma powinna w głównej mierze zawierać mięso oraz bulion mięsny, gdyż koty są niemal w stu procentach mięsożerne. Wszelkie zboża są dla nich trujące. Nie wybierajmy więc w sklepach takich puszek czy saszetek, które mają w składzie pszenicę, kukurydzę lub dla przykładu żyto.

Inne, też niezwykle ciekawe szczegółowe omówienie (https://alpaki.pl/hodowla-alpak-jako-biznes/) tego tematu odnajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Ryż jest akceptowany przez układ pokarmowy kota i dlatego jego nieduża ilość może się znajdować w jego misce. To samo dotyczy warzyw — niewielkie ilości będą dla nich dobre. Jednak 70% karmy powinno stanowić mięso.

Pozostałe 30% to bulion, witaminy, mikroelementy oraz na przykład kwas Omega-3. Nasz kot z pewnością będzie się tym zajadał, ponieważ dla niego to prawdziwy rarytas. Nie zapominajmy również o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej mu smakuje.