Kotki bywają milutkie i bardzo puszyste. Rzecz jasna, muszą też coś jeść.
Lata, gdy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiło się resztkami ze stołu, na szczęście powoli odchodzą do lamusa.

Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie odpowiedzialni właściciele pupilów wiedzą już, że to dla ich czworonogów nie jest zdrowe. dieta psów oraz kotów różni się. Prócz tego inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Dlatego powinniśmy kupić sprawdzone karmy od rzetelnych producentów. Wówczas nie będzie trzeba się niepokoić, co i w jakiej ilości przyrządzić. Oprócz tego zaoszczędzimy też masę czasu. Możemy wybrać karmę mokrą albo suchą. U kociąt zwykle lepiej sprawdza się karma mokra. Musi ona oczywiście mieć w sobie dużo mięsa, ale też kawałki ryby i warzywa, aby mózg naszego pupila rozwijał się jak należy. Potrzebne są także witaminy i inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą kupiliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to lepiej będzie ją zmienić. Zwłaszcza jeżeli nasz pupil dostaje po niej biegunki. Pewnie jakieś składniki mu nie służą lub jest na nie uczulony. W dużej liczbie sklepów zoologicznych można wziąć niewielkie próbki z różnych firm, żeby móc je wszystkie wypróbować. Pozostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.
Istotne, aby wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby i lśniącą sierść. Karmę trzeba również odpowiednio dobrać do wieku.
Czy omawiana notatka przekonała Cię do wyszukania pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz dodatkowo sprawdź także wypowiedzi na nasz temat (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110).
Inne minerały i składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Powinniśmy o tym pamiętać.