Przyjście na świat dziecka to cudny dzień i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, by ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.
Niejedna matka potwierdzi, że pierwszy rok dziecka jest niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi wyłącznie o mleko czy pilnowanie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już wyłącznie o swoim skarbie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, żeby mieć świadomość tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być również niższa aniżeli 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł.

Nie ociągaj się – dużo wiadomości czytaj pod adresem (https://hanzo.com.pl/laptopy-notebooki-15,6), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli będziesz miał pewne pytania – z chęcią na nie zareagujemy.

Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto dzisiaj zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można również liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych programów.