Odpowiedni żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego miłośnika kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu symbolizuje niezbyt przyjemny zapach. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez jakiegokolwiek problemu załatwiają do kuwety.
Nauka czystości u młodych kotów trwa bardzo krótko. Zazwyczaj wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. czasem bywa jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Powodem tej sytuacji może być niewłaściwie dobrana wyściółka w kuwecie. Wybierając się do sklepu z artykułami dla zwierząt możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów jest naprawdę spora duża.
żwirek silikonowy dla kota

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Hitem ostatnich lat jest z pewnością żwirek silikonowy dla kota. Wbrew pozorom żwirek ten nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie pochodzi od angielskiego ekwiwalentu słowa „krzem” czyli silicon.

Wpis, który właśnie czytasz jest pełny absorbujących danych, jednak ponadto zweryfikuj informacje opisujące analogiczną tematykę tu.

Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który charakteryzuje się dużą porowatością i odpornością.

Dzięki temu idealnie sprawdza się w roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i pozwala na bezproblemowe utrzymywanie czystości w toalecie naszego kota. Dodatkowym plusem jest jego lekkość – noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak uciążliwe.