Czym zajmują się tzw. kierownicy produkcji?

Kierownicy produkcji to jedni z najważniejszych osób właściwie w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Obowiązkiem kierownika produkcji jest przede wszystkim kierowanie procesami produkcyjnymi, a także dozór nad pracą podwładnych.

kariera

Źródło: pixabay
Karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
To od kompetencji i operatywności kierownika w znacznej mierze zależeć będzie czy to, dana firma odniesie sukces. Jakie zatem kompetencje oraz wykształcenie musi posiadać kierownik produkcji? Większa część pracodawców wymagać będzie na pewno wyższego wykształcenia, (przeważnie technicznego, na przykład inżynieria produkcji). Ewentualny pracownik musi posiadać jakieś doświadczenie na stanowisku, gdzie kieruje się wytwórczością. Musi również wiedzieć, w jaki sposób przebiega tok wytwórczy etap po etapie. Powinien znakomicie znać normy zarządzania jakością.

Jeżeli chciałbyś poznać nasz punkt widzenia, to zachęcamy Cię do przeczytania opisu, który opracowaliśmy pod tym linkiem. Tam każdego dnia jest bieżąca notka.

Dość pożądana będzie także znajomość języków obcych, w szczególności niemieckiego i angielskiego. Osoba, jaka zdecydowana jest wykonywać pracę na owym stanowisku, musi być dość wytrzymała na stres. Do tego musi nastawiona być na konieczność stałego doszkalania się. Dobry kierownik produkcji jest zasadniczy, lecz także umie słuchać własnego zespołu.To od kierownika i jego zaangażowania, umiejętności przewidywania, miękkich umiejętności będzie zależeć sukces firmy. Jest to zawód bardzo pożądany, także ze względu na dosyć wysokie płace. Płace takiego fachowca obecnie wahają się w granicach od pięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Do tego często dochodzą również różne inne zyski, przykładowo służbowy notebook, telefon komórkowy, pakiet sportowy, a bywa niekiedy, że i nawet służbowy samochód.