Wszystko o kotach – żywienie i opieka

W jaki sposób troszczyć się o kota? Jak troszczyć się o koty przebywające jedynie w domku? Każdy, kto posiada kota dobrze wie, że sama miłość nie starczy. O naszego kochanego faworyta musimy koniecznie dbać.
Najistotniejsze jest rzecz jasna prawidłowe odżywianie jak też regularne pielęgnacyjne zabiegi.

Następnie dobra opieka nad kocurem procentuje. Bowiem ładne zwierzątko będzie szczęśliwe. I posiadacz kota też. Zabiegi pielęgnacyjne dla kocurków wbrew pozorom nie zajmują wiele czasu. Wpierw powinno się zastanowić się nad formą opieki, dlatego że każdy kotek wymaga innej pielęgnacji. Dużo zależy także od tego, jak kociaczek wygląda, czy ma długą, czy może krótką sierść, czy jest kociakiem wychodzącym, czy może pomieszkującym cały czas w domu. Z pewnością trzeba zatroszczyć się o futro kotka. Stąd ważne jest regularne czesanie. Kota czeszemy co najmniej dwa razy w tygodniu. Dużo kociaczków kocha wręcz tenże zabieg i w trakcie czesania przymilają się .

Najedź na link i przejdź na stronę autora (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-koty/55). Tam odnajdziesz wiele szczegółowych treści na przedstawiony tutaj ciekawy temat.

Im wcześniej zatem rozpocznie się przyzwyczajanie kotka do owego zabiegu, tym odpowiedniej. Następną, główną rzeczą jest czystość w kuwecie. Kocią toaletę powinno się czyścić minimum raz na dzień. Do kuwety wsypujemy na przykład żwirek dla kota Benek – czytaj tu.

opinie klientów

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Kotki nie lubią wody, lecz pomimo to, powinno się je kąpać. Nie wolno też przesadzać, żeby zwierzątko nie dostało alergii. Kotki, jakie nie wychodzą na zewnątrz nie powinny być w zasadzie kąpane po wielokroć. Starczy raz w roku. Następnym zabiegiem dla kotów jest obcinanie pazurów.

Możemy to zrobić samemu za pomocą specjalnych nożyc, które są do nabycia w sklepach zoologicznych, jednak lepiej udać się do weterynarza. Ogromnie istotna jest też dobra karma dla kotka. Może to być np. karma dla kota (zobacz: suche jedzenie dla kota) Brit – ekstra źródła.