Jak poradzić sobie z niesfornym psiakiem? Jak spowodować, żeby nie uciekał z posesji?

Duża liczba osób marzy o tym, aby posiadać piękny dom, równo ścięty trawnik, ogólnie idealne otoczenie. Jak już spełnią się takie marzenia, to będziemy zdawać sobie sprawę, że brak nam psiaka, żeby ochraniał naszą posiadłość.

I tak właśnie czynimy – zakupujemy pięknego psiaka, na samym początku to miły szczeniak, któremu na wszystko pozwalamy, a później to wielka bestia, jaka ucieka oraz terroryzuje okolicę. Tak, to mrozi krew w żyłach, lecz takie rzeczy się dzieją. Jak wtedy działać?
elektroniczny pastuch dla psa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nawet jeśli nie zrealizuje się ten najbardziej niepokojący scenariusz, to pamiętajmy, że zbytnio aktywny pies jest w stanie po prostu niszczyć ogrodzenie, podkopywać się pod nie, sprawiać, iż z czasem będzie nas to mocno denerwować. Jeżeli zaś dojdzie do sytuacji, iż jakoś uda mu się uciec z podwórka, to możemy mieć kłopot, bo co będzie jak kogoś pogryzie? Nawet jeśli nie jest agresywny, lecz może być wystraszony i z takiego powodu zrobi komuś krzywdę? Lub wybiegnie i wpadnie pod samochód?
Tego typu tragicznych ewentualności jest bardzo wiele, więc warto coś z tym zrobić. Możemy wybrać się do trenera psów, który wyszkoli naszego psiaka, jednakże to trochę trwa, a z drugiej strony również kosztuje. Jest lepszy, tańszy oraz szybszy na to sposób – elektroniczny pastuch dla psa. To urządzenie bardzo naprawdę nieskomplikowane w obsłudze, cały zestaw to obroża elektryczna, drut ogrodzeniowy oraz centrala zasilająca.

Jak boimy się, że nasz pies przekąski dla psa ucieknie trzeba rozłożyć ogrodzeniowy drut wzdłuż granicy działki oraz zakopujemy go na głębokość około dziesięciu cm. Po włączeniu zasilania drut będzie emitował pole magnetyczne, jakie automatycznie pobudza elektroniczną obrożę, a to zniechęci psa (zobacz materac dla psa hunter) do ucieczki.