Rozliczasz właśnie PIT-a? Możesz przy takiej okazji spowodować uśmiech na cudzej buzi!

Wraz z drugim kwartałem właściwie każdego roku w domu niemal każdego człowieka nadchodzi czas, kiedy trzeba rozliczyć PIT-y. Część ludzi decyduje się zrobić to samemu, inni zaś powierzają takie zadanie profesjonaliście. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, oczywiście musisz pomyśleć także o przekazaniu 1 procenta Twojego podatku na jakiś charytatywny cel – niezależnie od metody rozliczania PIT-a możesz to zrobić.

Na czym to dokładnie polega?
Aparat fotograficzny

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawodawca daje nam możliwość przekazania jednego procenta swojego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku możesz przekazać na wszelkiego rodzaju fundacje lub organizacje charytatywne – wystarczy, iż taka fundacja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, iż możesz pomóc właściwie nic na tym nie straciwszy – jeśli nie zdecydujesz się przekazać 1% podatku na żadną fundację, wtedy i tak finalnie zapłacisz tyle samo – tylko ten 1% zostanie wypłacony do budżetu państwa jako normalny podatek- 1% podatku.
samochody

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Na co przekazywać pieniądze?

Jeśli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczytny cel, wtedy musisz wskazać jedną organizację.

Zaintrygowała Cię ta wiadomość? Jeśli masz ochotę zobaczyć więcej, sprawdź na portalu pozostałe artykuły, one również będą na ten temat.

Najczęściej wskazywana jest jakaś fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród przyjaciół – być może dziecko znajomych lub oni sami są chorzy – wtedy z pewnością są objęci opieką jakiejś organizacji. W takich wypadkach możesz przekazać pieniądze właśnie na ich leczenie – w tych przypadkach pieniędzy nie otrzymuje konkretna fundacja dla dzieci, ale dziecko wskazane imiennie- . To bez wątpliwości świetny pomysł, aby komuś pomóc. Jeżeli się na to zdecydujesz, wówczas niewątpliwie odczujesz ogromną satysfakcję – dlatego z pewnością polecamy podobne uczucie praktycznie każdemu.