Czy możemy otrzymać zwrot nadpłaconego podatku pobranego w czasie pracy za granicą?

Wbrew pozorom zagraniczne urzędy podatkowe działają podobnie jak polska skarbówka oraz nierzadko zdarza się, że zabierają nam zbyt dużo podatku w czasie pracy za granicą. Co możemy zrobić w tym przypadki. Po prostu wystąpić o wypłatę podatku.
Zwrot podatku z UK

Kiedy zazwyczaj możliwy jest zwrot podatku z Anglii – źródło? Na przykład może być sytuacja, kiedy ktoś przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy w roku. Pracodawca odciąga wtedy standardowo podatek zakładając, że ta osoba będzie chciał pracować bezterminowo. Jednak pracownik po kilku miesiącach wraca do Polski i jednocześnie nie wykorzystuje całej kwoty jaka jest wolna od podatku. Zdarzyć może się też, że instytucja albo pracodawca nalicza niewłaściwe podatki, co może zdarzyć się kiedy ktoś zmienia pracę w ciągu roku bądź jest zatrudniony przez kilku pracodawców.

Niezbędny jest Ci kompleksowy raport na ów temat? Wystarczy, że wejdziesz na podany link i na kolejnej stronie znajdziesz wszystkie szczegółowe wątki.

Bywa, że sam urząd odkrywa nieprawidłowości i je naprawia, jednakże nie jest to standardem, z tego powodu zawsze warto wszystko sprawdzać samemu oraz ewentualnie starać się o zwrot podatku. Na odzyskanie podatku z UK mamy 4 lata.

zwrot podatku z anglii

Autor: Wagner-GmbH
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że jeżeli osoba pracowała w Anglii i przebywa obecnie w Polsce to nadal uzyskać może zwrot. W tym celu trzeba wypełnić odpowiedni dokument, wydrukować i wysłać go do Inland Revenue, bądź można wybrać zgłoszenie online. Jeśli urząd podatkowy po pozytywnym rozpatrzeniu naszej sprawy uzna, że należy nam się zwrot podatku to prześle czek na adres w Polsce, bądź jeśli mamy założony rachunek w Anglii, to prześle pieniądze na to konto.
Rozliczenie podatku z Irlandii
Również wszystkie osoby legalnie pracujące w Irlandii potrącone mają zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii zobacz zwrot podatku z irlandii można ubiegać się w dowolnej chwili za okres 3 lat. Dokumenty podatkowe można wysłać również przed zakończeniem roku podatkowego, jednak oznacza to zobowiązanie do niepodejmowania żadnej pracy na terenie Irlandii do 1 stycznia do 31 grudnia.
Jeżeli nie umiemy, nie dysponujemy wolnym czasem bądź z innych przyczyn nie chcemy się samodzielnie starać się o odzyskanie zapłaconego podatku, wówczas warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów w tej dziedzinie. W sieci bez najmniejszego problemu wyszukamy odpowiednią firmę, która odpłatnie nam w tym pomoże.

Korzystając z takiego rozwiązania możemy być pewni, że wszystko odbędzie się zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz uda nam się w najszybszym możliwym terminie uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. Warto zaznaczyć, iż uczciwa firma to taka, która pobiera prowizję jedynie w przypadku, kiedy była skuteczna.