Rozliczasz właśnie PIT-a? Możesz przy takiej okazji spowodować uśmiech na cudzej buzi!

Wraz z drugim kwartałem właściwie każdego roku w domu niemal każdego człowieka nadchodzi czas, kiedy trzeba rozliczyć PIT-y. Część ludzi decyduje się zrobić to samemu, inni zaś powierzają takie zadanie profesjonaliście. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, oczywiście musisz pomyśleć także o przekazaniu 1 procenta Twojego podatku na jakiś charytatywny cel – niezależnie od metody rozliczania PIT-a możesz to zrobić.

Na czym to dokładnie polega?
Aparat fotograficzny

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawodawca daje nam możliwość przekazania jednego procenta swojego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku możesz przekazać na wszelkiego rodzaju fundacje lub organizacje charytatywne – wystarczy, iż taka fundacja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, iż możesz pomóc właściwie nic na tym nie straciwszy – jeśli nie zdecydujesz się przekazać 1% podatku na żadną fundację, wtedy i tak finalnie zapłacisz tyle samo – tylko ten 1% zostanie wypłacony do budżetu państwa jako normalny podatek- 1% podatku.
samochody

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Na co przekazywać pieniądze?

Jeśli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczytny cel, wtedy musisz wskazać jedną organizację. Najczęściej wskazywana jest jakaś fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród przyjaciół – być może dziecko znajomych lub oni sami są chorzy – wtedy z pewnością są objęci opieką jakiejś organizacji. W takich wypadkach możesz przekazać pieniądze właśnie na ich leczenie – w tych przypadkach pieniędzy nie otrzymuje konkretna fundacja dla dzieci, ale dziecko wskazane imiennie- .

Nie wiesz, co inny autor wzmiankuje o omawianym w tym artykule temacie? Ten wpis ze strony (https://expertodszkodowania.pl/) wyjaśni Twe wątpliwości.

To bez wątpliwości świetny pomysł, aby komuś pomóc. Jeżeli się na to zdecydujesz, wówczas niewątpliwie odczujesz ogromną satysfakcję – dlatego z pewnością polecamy podobne uczucie praktycznie każdemu.