Nadchodzący czas rozliczeń ze skarbówką z niewyjaśnionych powodów w bardzo wielu z nas budzi niczym nieopisany lęk

Przez wiele lat powinniśmy nabrać doświadczenia w tym temacie, lecz jakoś tak jeżeli rozchodzi się o rozliczenia ze skarbówką, zawsze napawa nas to obawą, czy oby na pewno nie popełniliśmy jakiegoś błędu, czy wszystko wypełniliśmy należycie?

Read More

Jak złożyć zeznanie podatkowe online

Sporządzanie zeznań podatkowych należy do regularnych obowiązków wszystkich obywateli. Każdego roku o określonej porze trzeba uzupełnić odpowiednie formularze i złożyć je w urzędzie. Dotyczy to każdej osoby, która jest pełnoletnia i posiada stałe wynagrodzenie. Na przykład od wyznaczonej wysokości przychodu za rok należy wypełnić deklarację PIT.

Read More

Bezpłatne aplikacje do rozliczania pitów pozwalają szybko załatwić te nieprzyjemne formalności

Powolutku zbliża się moment, gdy będzie trzeba zabrać się za rozliczanie zeznania podatkowego. Mało kto lubi załatwiać tę sprawę, jednakże jest ona obowiązkowa oraz dotyczy wielu ludzi. Dobrze będzie więc pomyśleć o jakiejś metodzie, aby szybko się z tym uporać. Doskonałym wyjściem może być ściągnięcie aplikacji do rozliczania zeznań.
Jeśli uznamy, że potrzebny nam będzie program do rozliczenia pit 2016, to warto zajrzeć do Internetu.

Read More

Odpowiednie zeznania podatkowe to mocno ważna sprawa

Rozliczanie się ze Skarbówką, to standard. Wszyscy, którzy otrzymują wynagrodzenie i przekroczyli kwotę wolną od podatku, muszą mieć świadomość, że do końca kwietnia muszą przekazać Skarbówce PIT. Jeśli przykładowo ostatni dzień kwietnia przypadnie w weekend, to będziemy mieli jeszcze jeden pierwszy dzień roboczy po tym weekendzie, który będzie dniem , który pozwoli na złożenie deklaracji bez żadnych problemów.

Read More

Dlaczego niektórzy odwlekają decyzję o skorzystaniu z możliwości rozliczenia online? Czy opłaca się z tym czekać? Skąd jest taka nieufność?

Sporo osób podchodzi nieufnie do nowości. Potrzeba im większej ilości czasu na to, ażeby przekonać się do czegoś nowego. Z tej przyczyny właśnie, jeśli chodzi o złożenie zeznania podatkowego przez internet, wciąż całkiem sporo osób nie korzysta z takiego systemu, a to błąd, ponieważ rozliczanie się online jest ogromnie wygodną sprawą.

Read More